משחקי מציאות רבודה לאירועים

באילו ענפים בעולם העסקים

המציאות הרבודה כבר קיימת

ובכן, מאות עסקים ברחבי העולם כבר עושים שימוש ומכניסים לאירועים שלהם מציאות רבודה.

זה קיים בתחום הרכב - כל מה שקשור למערכות ג’י פי אס, בדגמים חדשים שמותגים כמו פולסווגן מוציאות, בתחום משחקי הקופסא - לגו למשל, בתחום הרפואה - פיתוחים חדשניים שאפשר לראות איך הם עובדים בזמן אמת - טיפול או ניתוח, תעשיית המזון - תיאור הרכיבים, שימוש בקופונים ומשחקים מגניבה המוטמעים על גבי האריזה ״ויוצאים״ אל הצרכן בצורה של משחק, תחום ההנדסה, העיצוב, הארכיטקטורה ועוד עולמות רבים נוספים שאפשר לפתח ולקדם בעזרת אירועים בהם נציג מוצרים ורעיונות באמצעות שימוש בטכנולוגיית המציאות הרבודה.

מציאות רבודה לאירועים - איך זה עובד?

לאחר שהבנו את קהל היעד שלנו וביצענו חקר שוק מעמיק על המוצר או השירות שאנחנו צפוים לספק ממש בקרוב, עלינו לפתח תוכנה שתאפשר לצרכן לראות את הממשק בצורה ויזואלית בלחיצה קטנה על כפתור בסמרטפון או בטאבלט. זה יכול להיות על מוצר קיים שפשוט הטכנולוגיה הזו תסייע לנו לקדם אותו אפילו יותר ולגרום לאנשים להסתכל עליו בנקודת מבט אחרת לגמרי. כמובן שיש לבצע התאמה בין סוג האירוע שאנו בונים, המוצר וקהל היעד שלו. זה חייב להשתלב ביחד.

 

 

כאמור, תערוכות הן דרך מצוינת לצאת עם מוצר חדש או לדחוף מוצר קיים למקומות חדשים. הרעיון הוא לתת למשתתפי התערוכה בזמן אמת להתנסות בטכנולוגיה החדשה הזו, ״לגעת״, להרגיש, לראות את המוצר בעיניים שלהם. כמובן שאפשר לעשות את זה באמצעות משחק כמו למשל ״חפש את המטמון״ באמצעותו משתתפי האירוע מסתובבים עם הסמרטפון שלהם ומחפשים אחר המטמון. בזמן המשחק, יופיעו על גבי המסך רמזים למציאת המטמון כאשר המשחק עצמו מבוסס כמובן על ערכי החברה ועל רעיון הפרויקט כולו בו האירוע עוסק. 

ובכן, אם הצלחתם להתחבר לרעיון, ודאי אתם מבינים כי לדמיון יש כאן הרבה מאוד מקום וזה הזמן להפעיל אותו, אבל זה כבר התקפיד שלנו. התפקיד שלכם זה לספר לנו מה העסק שלכם עושה ואיך אתם חושבים שהמציאות הרבודה יכולה לתרום לכם באירוע הבא שלכם. משם אנחנו כבר נדאג לכל. ספרו על המוצרים שלכם באירוע הבא שאתם מפיקים תןך שימוש בטכנולוגיית המציאות הרבודה, אין לכם מושג לאיזה עולם אתם נכנסים ומכניסים את כולם ביחד אתכם. 

 

 

 

אם אתם עוקבים אחר החדשות האחרונות על מגמות הטכנולוגיה, אתם וודאי מודעים לכך שהמציאות הרבודה היא נושא השיחה ה"חם" בסדר היום של אנשי מקצוע רבים בתעשייה.

המציאות הרבודה החלה כתופעה ששימשה מספר מועט של ארגונים והפכה למושג מתגלגל כמעט בכל ענף.

חוויה אטראקטיבית, אינטרקטיבית מפתיעה ובלתי נשכחת שוודאי תרצו לשלב באירוע הבא שלכם.

זה יכול להיות אירוע להשקת מוצר, תערוכה, קמפיין, יום השנה של החברה, פתיחת מפעל ועוד רבים...

אז בואו נסתכל מקרוב כיצד המציאות הרבודה יכול לשמש באירועים שונים.

מציאות רבודה לתערוכות

תארו לעצמכם שאתם מציגים בתערוכה וקיימת מגבלה מבחינת זמינות החלל.

בעזרת שימוש יצירתי במציאות הרבודה תוכלו ליצור חוויית תצוגה שונה לתערוכות שונות ולהפוך אותן לאינטראקטיבית לקהל.

 

הווידאו הבא של פולקסוואגן הוא דוגמה טובה לשימושי המציאות הרבודה בתצוגות:

מציאות רבודה בתצוגות ותערוכות

כשמדובר בעסק, חברה או ארגון, מקום שהתחיל בתור הבייבי הקטן שלנו והפך היום למה שהוא: מערך שלם שמפרנס קבוצה של עובדים, מקום שנותן הזדמנויות ליצירה, השראה ודרך חדשה ומופלאה לפיתוח של שירותים ומוצרים חדשים, משהו שאנחנו מטפחים ביום יום שלנו, זה כבר שם, בטבע, חלק בלתי נפרד ממה שאנחנו עושים. 

אחד הדברים שמניעים עסק, מחזיקים אותו חי, קיים, נושם, בועט, כזה שנשאר בתודעה של הלקוחות והצרכנים מצד ומהצד השני מעסיק גם את העובדים ואנשים נוספים המביעים בו עניין הוא אירועים. אירועים הקשורים לעסקים יכולים להיות כנסים, השקות מוצר, תערוכות, קמפיינים, פתיחת מפעלים, הרחבה של פעילות בעסק קיים ועוד.

אם גם אתם שמעתם על המושג ״מציאות רבודה לאירועים״ אבל עדיין לא הכנסתם אותו אליכם לארגון, זה הזמן לעסוק משהו שכן מדובר בטכנולוגיה החדשנית שכולם מדברים עליה.

מציאות רבודה לכשעצמה היא טכנולוגיה המשלבת בין אמצעים טכנולוגיים ממוחשבים כמו משחק משחק למשל לבין אלמנטים הקיימים ונמצאים בחיי היום יום שלנו כמו למשל נסיעה בכביש. השילוב בין השניים מאפשר לגרום לצרכן לגלות על המוצר שלנו דרך הסמרטפון, הטאבלט או המחשב אבל בצורה מוחשית תלת מימדית.

חוויה בלתי נשכחת

המשחק הנוסטלגי והאהוב בתפנית מרעננת וחדשנית- משחק מציאות רבודה בו המשתתפים מסתובבים ברחבי מתחם האירוע עם מכשיר הטלפון הנייד שלהם ומחפשים אחר המטמון המוטמע במקום נבחר לבקשתכם. לאורך המשחק יופיעו על גבי מסך הטלפון רמזים שונים המתווספים למציאות ויסייעו במציאת המטמון. המטמון והרמזים יושתתו על ערכים הקשורים בחברה, באירוע, בפרויקט או בכם.

חפש את המטמון

המשחק המוכר והאהוב מגיע למסכי הטלפון הנייד שלכם עם שאלות ותשובות הקשורות באירוע או בכם. ניתן לשלב מידע ייחודי על המשתתפים על גרפיקה שונה (תמונות, קטעים וידאו וכו׳) אשר תופיע בזמן אמת ותתווסף על גבי אובייקטים הקיימים באירוע.

מציאות רבודה

לאירועים

טריוויה

© 2016 by HiTeach