טכנולוגיה חדשנית להדרכה והכשרת עובדים

ישנן חברות שטרם שילבו את המציאות הרבודה והמדוה בהדרכות והכשרות עובדים בשל חשש מעלויות או אי הבנה כיצד הטכנולוגיה יכולה להיות מיושמת לפיתוח מיומנויות והדרכת עובדים.

עם זאת, השימוש בטכניקות אלה להכשרה וללמידה הופכות לנפוצות יותר ויותר כיוון שהיתרונות עולים על העלויות.

 

באמצעות מציאות רבודה ומדומה ניתן לייצר תוכניות לימוד וחומרי הכשרה המועברים בשיטת לימוד יעילה ואפקטיבית.

מפעילי מכונות, אנשי מכירות, סוכני נדל"ן, אנשי ביטחון, רופאים ואחיות, טייסים, ספורטאים, ובעצם כל עובד בתעשייה יכול להפיק תועלת מהשיעורים שמציאות דיגיטלית אימפרסיבית יכולה לספק.

כאשר ההכשרה דורשת שימוש בציוד יקר, בלתי נגיש, או המצאות במצבים שקשה/לא ניתן לשחזר, טכנולוגיה זו היא הפתרון ועבור החברה התוצאות הן מהירות, רלוונטיות וחסכוניות יותר.

עכשיו זה אפשרי לספק למידה אותנטית ולהקנות ללומדים מיומנויות בדרכים שלא היו אפשריות קודם לכן.

מציאות רבודה להדרכה והכשרה

אנשים נוטים להתבלבל לעיתים קרובות בין טכנולוגיות המציאות המדומה והרבודה, אך יש הבדל גדול ביניהן.

בעוד שהמציאות המדומה יוצרת סימולציה אימפרסיבית לחלוטין, המציאות הרבודה מוסיפה תוויות, כיתובים ושכבות מועילות אחרות למציאות הקיימת המופיעה על מסך התצוגה.

ממשק המשתמש הנדרש עבור הדרכה במציאות רבודה הינו מחשב שולחני, טלפון נייד או טאבלט.

האובייקטים המתווספים לסביבה הקיימת יכולים להכיל מידע ללמידה, הדמיות בתלת מימד, זיהוי תקלות, הודעות ומסרים ללומד, משימות, שאלות ותשובות, תמונות המסייעות בהבנת החומר ועוד...

בהקשר הארגוני, המציאות הווירטואלית מאפשרת לעובדים להיפגש בסביבה תלת-ממדית עם קונפליקטים והתמודדויות מחיי העבודה ולרכוש מיומנויות גבוהות. הטכנולוגיה מאפשרת לחברות להתייעל בעבודה, לחסוך עלויות הכשרה, לשפר את שירות הלקוחות והחשוב ביותר- הרכבת צוות עבודה איכותי באופן מהיר, אמין ומקיף יותר.

 

בשיטה זו ניתן להכשיר עובדים במהירות המירבית ולהעניק להם שיטת לימוד שתפחית את כמות הטעויות שיבצעו בשבועות או בחודשים הראשונים לעבודתם.

 

טייסים לדוגמא, מבחינה היסטורית, הסתמכו על סימולטורים של טיסה על מנת לתרגל טיס ללא סיכון. 

הסיכון, העלות והטרחה הפיזית להטיס מטוס מעל הקרקע בכל פעם שרוצים לשפר את כישורי העובדים הובילו את המלמדים להשתמש בשיטות דימוי שונות.

מציאות מדומה יכולה להפוך כל תרחיש להתנסות אפשרית עבור קמעונאים שרוצים לתרגל תרחישים שונים עם עובדיהם בסביבה מציאותית יותר.

למציאות המדומה פוטנציאל גדול גם בתחומי הבטיחות של חברות.

למה להסביר וללדבר על בטיחות באש כאשר ניתן לדמות תרחישים ולתת לעובד לתרגל ולחוות אותם ממקור ראשון? בדרך זו אנו מאפשרים לעובד "ללכת קילומטר בנעליים של אחר ולא רק לנחש איך זה לנעול אותם."

מציאות מדומה להדרכה והכשרה

מציאות רבודה ומדומה להדרכת עובדים

עם מגוון כה רחב של יישומים להכשרת עובדים, ברור כי המציאות המדומה והרבודה יהוו את בסיס הלמידה הארגוני של העתיד. 

הטכנולוגיה הופכת במהירות לחסכונית יותר מהמנגנונים המסורתיים המוכרים ומאפשרת שיטת לימוד הרבה יותר מציאותית.

חברות חדשניות המבקשות להשיג יתרון תחרותי יחכימו לעשות שימוש בטכנולגיה להדרכה ולהשגת התוצאות והביצועים הגבוהים שהיא מפיקה.

© 2016 by HiTeach