פוסטים נבחרים
פוסטים אחרונים
Posts Are Coming Soon
Stay tuned...
פוסטים אחרונים
Posts Are Coming Soon
Stay tuned...
פוסטים נבחרים
Posts Are Coming Soon
Stay tuned...
פוסטים נבחרים
Posts Are Coming Soon
Stay tuned...
פוסטים נבחרים
פוסטים אחרונים
פוסטים אחרונים

מה היא מציאות מדומה?


ההגדרה של מציאות מדומה מגיעה באופן טבעי מהגדרות של המילים "מציאות ו"מדומה. ההגדרה ל"מדומה" הוא קרוב ו"מציאות" הוא מה שאנחנו חווים כבני אנוש. אז המושג "מציאות מדומה" באופן בסיסי אומר "מציאות קרובה". זה יכול כמובן לומר כל דבר, אבל בדרך כלל הכוונה היא לסוג מסוים של הדמיית המציאות.

אנחנו מכירים את העולם באמצעות מערכות חושים והתפיסה שלנו. בבית הספר למדנו כי יש לנו חמישה חושים: טעם, מישוש, ריח, ראייה ושמיעה. אולם, אלו הם איברי החוש הכי ברורים שלנו. האמת היא שלבני אדם יש הרבה יותר חושים, כמו חוש האיזון לדוגמא. חוש הקלט האחרים הללו ובנוסף תהליך עיבוד חושי מיוחד של המידע על ידי המוח שלנו מבטיח כי יש לנו זרימה עשירה של מידע מהסביבה אל המוח שלנו.

כל מה שאנחנו יודעים על המציאות מגיע מהחושים שלנו. במילים אחרות, כל חווית המציאות שלנו היא פשוט שילוב של מידע חושי והמנגנון המוחי שיוצר את החושים הללו. זה מתקבל על הדעת שאתם אתם יכולים להציג לחושים שלהם מידע מומצא, תפיסת המציאות שלכם תשתנה כתגובה למידע. תוצג בפניכם גרסה של המציאות שהיא לא באמת שם, אבל מנקודת המבט שלכם היא תיתפס כאמיתית. משהו שאנחנו מתייחסים אליו כמציאות מדומה.

אז לסיכום, מציאות מדומה כרוכה בהצגה לחושים שלנו סביבה ממוחשבת שאנחנו יכולים לחקור אותה באופן כלשהו.

במונחים טכניים...

מענה על השאלה "מהי מציאות וירטואלית?" במונחים טכניים זה ישיר מידי. המושג מציאות מדומה משמש לתאר סביבה ממוחשבת בשלושה ממדים שניתן לחקור אותה ולקיים בה אינטראקציה על ידי אדם. האדם הזה הופך להיות חלק מהעולם הוירטואלי או שהוא שקוע בתוך הסביבה הזאת ובזמן שהוא שם, הוא יכול לתפעל אובייקטים או לבצע סדרה של פעולות.

כיצד ניתן להשיג מציאות מדומה?

למרות שאנחנו מדברים על מספר צורות היסטוריות מוקמות של מציאות מדומה במקום אחר באתר, כיום המציאות המדומה היא בדרך כלל מיושמת באמצעות שימוש בטכנולוגיית המחשב. יש מגוון רב של מערכות שמשמשות למטרה הזאת כמו אוזניות, הליכונים וכפפות מיוחדות. הם משמשים למעשה לגרות את החושים שלנו ביחד על מנת ליצור אשליה של המציאות.

זה הרבה יותר קשה ממה שזה נשמע, מכיוון שהחושים והמוח שלנו התפתחו מספיק כדי לספק לנו חוויה מסונכרנת ומתווכת. זה המקום שבו תשמעו מושגים כמו השתקעות וריאליזם שנכנסים לשיחה. נושאים אלו מתחלקים את החוויות המשכנעות או המהנות של המציאות המדומה מחוויות צורמות או לא נעימות גם מבחינה טכנית וגם מבחינה מושגית. טכנולוגיית המציאות המדומה לוקחת את הפיזיולוגיה שלנו בחשבון. לדוגמא, שדה הראייה האנושי לא נראה כמו תמונה מווידאו. יש לנו (פחות או יותר) 180 מעלות של שדה ראייה ואנחנו לא תמיד מודעים לראייה ההיקפית שלנו, אם היא הייתה נעלמת אז הייתם שמים לב אליה. באופן דומה כאשר העיניים ומערכת שיווי המשקל באוזניים שלכם אומרות לכם שיש התנגשות וזה יכול לגרום לבחילה. זה מה שקורה לאנשים מסוימים על סירות או כאשר הם קוראים בזמן שהם בתוך הרכב.

אם היישום של מציאות מדומה מצליח לשלב חומרה, תוכנה וסינכרוניזציה חושית כמו שצריך, היא מצליחה להשיג משהו שידוע כ"תחושת נוכחות". שבה האדם מרגיש כאילו הוא נוכח בסביבה הזאת.

למה מציאות מדומה?

זה אולי נשמע כמו הרבה מאמץ וזה באמת כך! מה שהופך את ההתפתחות של המציאות המדומה לכדאי? ערך הבידור הפוטנציאלי הוא ברור. סרטים ומשחקי וידאו במציאות מדומה הם דוגמאות טובות לכך. תעשיית הבידור היא אחרי הכל תעשיה של מיליארדים וצרכנים תמיד להוטים לחידושים. למציאות מדומה יש הרבה יישומים הרבה יותר רציניים גם כן.

יש מגוון רחב של יישומים של מציאות מדומה שכוללות:

 • ארכיטקטורה

 • ספורט

 • רפואה

 • אמנות

 • בידור

מציאות מדומה יכולה להוביל לגילויים חדשים ומרגשים באותם אזורים אשר משפיעים על חיי היום יום שלנו.

בין אם זה מסוכן מידי, יקר או לא מעשי לעשות משהו במציאות, המציאות המדומה היא התשובה. מטייסים לוחמים ועד יישומים רפואיים של מנתחים, מציאות מדומה מאפשרת לנו לקחת סיכונים מדומים על מנת לקבל חוויה בעולם האמיתי. ככל שהעלות של המציאות המדומה יורדת, כך היא הופכת להיות יותר מרכזית ואתם יכולים לצפות לשימושים יותר רציניים כמו חינוך או יישומים פרודוקטיביים הבאים לידי ביטוי. מציאות מדומה ובן דודה המציאות המציאות הרבודה יכולים לשנות באופן מהותי את הדרך שבה אנחנו מתמזגים עם הטכנולוגיות הדיגיטליות שלנו. המשך המגמה של האנשת הטכנולוגיה שלנו.

תכונות של מערכות של מציאות מדומה

קיימים סוגים שונים של מערכות של מציאות מדומה אבל כולם שותפים לאותם מאפיינים כמו היכולת לאפשר לאדם לצפות בתמונות בתלת ממד. התמונות הללו מופיעות בגודל טבעי

לאדם.

בנוסף הם משתנים כפי שהאדם זז בסביבה שלו וזה מתאים לשינוי בשדה הראייה שלהם. המטרה היא לחבור בין תנועות הראש והעין של האדם לבין התגובה המתאימה, כמו שינוי בתפיסה. זה מבטיח שהסביבה המדומה היא גם מציאותית וגם מהנה.

הסביבה המדומה צריכה לספק את התגובות המתאימות בזמן אמת כאשר אדם בוחן את הסביבה שלו. הבעיות עולות כאשר יש עיכוב בין הפעולות של האדם ותגובה או העיכוב של המערכת, דבר המשבש את החוויה שלהם. האדם מודע לכך שהוא נמצא בסביבה מלאכותית ומתאים את התנהגותו בהתאם, מה שמביא לצורה מכנית של האינטראקציה. המטרה של הצורה הטבעית והחלקה של האינטראקציה היא להוביל לחוויה בלתי נשכחת.

סיכום

מציאות מדומה היא יצירת של סביבה מדומה שמוצגת לחושים שלו באופן שבו אנו חווים אותה כאילו היינו באמת בתוכה. היא משתמשת בשורה של טכנולוגיה כדי להשיג מטרה זו וזאת מורכבות טכנית שצריכה להסביר את התפיסה וההכרה שלנו. היא בה גם בידור וגם שימושים רציניים. הטכנולוגיה הופכת להיות זולה יותר והרבה יותר נפוצה. אנחנו מצפים לראות הרבה יותר שימושים חדשניים לטכנולוגיה הזאת בעתיד ואולי דרך בסיסית פנימה שבו נוכל לתקשר ולעבוד הודות לאפשרויות של המציאות המדומה.

#מציאותמדומה #מציאותרבודה

פוסטים אחרונים
עקבו אחרינו...
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
עקבו אחרינו...
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square

© 2016 by HiTeach